Достапни линкови

270 жртви на лизгање на земјиште во Бразил


Brazil
Речиси 270 лица го загубија животот, а дестици се водат како исчезнати при големо лизгање на земјиште по големите поплави во планинските области во близина на Рио де Женеиро.
Најмногу настрадал бразилскиот град Тересполис на 65 километри од Рио де Женеиро каде загинале 130 луѓе.
XS
SM
MD
LG