Достапни линкови

Турција -Во хеликоптерска несреќа загина 5 војници


Пет припадници на турската војска загинаа синоќа во хеликоптерска несреќа во близина на Анкара, пренесуваат турските медиуми. Несреќата се случила за време на воена обука. Според медиумите властите успеале да лоцираат каде се остатоците од хеликоптерот, но се уште нема прецизни информации затоа што целата област е прекриена со густа магла.
XS
SM
MD
LG