Достапни линкови

Ахмадинеџад нареди истрага за авионската несреќа


Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад нареди да се покрене истрага за вчерашната авионска несреќа во која загинаа 77 луѓе, а 26 беа повредени. Според првичните информации причината за падот на авионот била недоволната видливост и маглата во регионот.
Авионот се урна во севрозападниот дел на земјата кај градот Ормија.
XS
SM
MD
LG