Достапни линкови

Американската конгресменка рагира на терапијата


Габриела Гифонс
Американската конгресменка Габриела Гифордс која беше застрелана во Аризона реагира добро на терапијата и може да ги следи едноставните команди по операцијата на главата. Докторите соопштија дека се уште е рано за прогнози, но тие се претпазливо оптимистични за нејзината состојба.
Гифордс која е член на Демократската партија беше застрелана пред супермаркет во Аризона, а при престрелката 6лица загинаа, а 13 луѓе беа повредени.
XS
SM
MD
LG