Достапни линкови

Престрелка во Чеченија меѓу руската војска и милитантите


Еден руски војник и еден милитант загинаа денеска при престрелка во Грозни, главниот град на Чеченија, а шест војници и еден полицаец и цивил се повредени. Кремлин се бори со бунтовниците во Кавкаскиот регион од колапсот на Советскиот Совет во 1991 година.
XS
SM
MD
LG