Достапни линкови

Вестервеле во Пакистан


Шефот на германската дипломатија Гвидо Вестервеле денеска пристигна во Пакистан на разговори за билатрелните односи и за безбедносната ситуација на границата меѓу Пакистан и Авганистан. Вестервеле исто така ќе изврши инспекција на германските проекти за помош на жртвите од минатогодишните катастрофални поплави во Пакистан.
XS
SM
MD
LG