Достапни линкови

ЕУЛЕКС демантира дека формирал единица за Северно Косово


Мисијата на ЕУ во Косово, ЕУЛЕКС соопшти дека не формирала посебна единица за северниот дел на земјата. Во тој регион од минатата година веќе била поставена т.н Инцијатива за Северно Косово, позната и како Работната група на Север, која ја сочинуваат околу десетина полицајци, обвинители, судии и цариници на организацијата.
XS
SM
MD
LG