Достапни линкови

Петмина милитанти убиени во Дагестан


4-ца милитанти биле убиени во акција на полицијата во руската република Дагестан. Во престрелката со милитантите кои се обидувале да побегнат од засолништето, биле ранети тројца припадници на безбедносните сили. Во одвоен инцидент, на еден контролен пункт кај градот Махачкала, во престрелка загинал еден полицаец, а потоа бил убиен и напаѓачот.
XS
SM
MD
LG