Достапни линкови

Авганистан бара докази за видеото со емигранти во Иран


Авганистанското министерство за надворешни работи побара докази за веродостојноста на видеото кое беше прикажано на една телевизија во земјата во кое има слики на мртви тела и повредени авганистански емигранти во Иран. Не се знае точно кога било снимено видеото и кои се причините за инцидентот. Потпаролот на министерството Ахмад Захер Фаџири за Радио Слободна Европа изјави дека тие ги презеле потребните мерки.
XS
SM
MD
LG