Достапни линкови

Иран со покана за посета на неговите нуклеарни капацитети


Иран ги покани Русија, Кина и ЕУ, како и своите арапски сојузници да ги посетат неговите нуклеарни капацитети. Западните агенции јавија дека иранскиот пратеник Али Асхар Солтаниех ја објавил поканата во писмо до амбасадорите акредитирани во Меѓуинародната Агенција за атомска енергија. До поканата доаѓа спроти новата рунда разговори меѓу Иран и шесте светски сили, закажана за овој месец во Истанбул.
XS
SM
MD
LG