Достапни линкови

Тутунарите ќе блокираат патишта


Незадоволни од откупот на тутунот, денеска тутунарите излегуваат на протести со блокирање на патните правци во близина на Прилеп од 11 до 18 часот. Тие бараат тутунот да се откупува по скоро истите цени како лани. Во минатата недела тутунопроизводителите протестираа пред Собранието на Македонија.
XS
SM
MD
LG