Достапни линкови

Обама - економијата на САД ќе го задржи економскиот раст во 2011


Aмериканскиот Претседател Барак Обама вети денеска дека економијата на САД ке го задржи растот и во 2011 година.
Тој рече дека и републиканците со преземањето на контролата во Сенатот ја делат одговорноста за напредокот на земјата.
Обама во обраќањето до нацијата доддаде дека и покрај вестите за опоравување земјата се уште се соочува со последиците од тешката рецесија
XS
SM
MD
LG