Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан


Еден загинат и двајца повредени е билансот од експлозијата на бомба пред полициска станица во северозападен Пакистан. Полицијата соопшти дека станува збор за напад извршен од исламистички екстремисти.
XS
SM
MD
LG