Достапни линкови

Путин им забрани патување за Нова година на функционерите надлежни за транспорт


Рускиот премиер Владимир Путин им забрани на сите функционери задолжени за транспорт да заминат некаде за Новогодишни празници се додека ситуацијата не се врати во нормала, откако лошото време предизвика застој во авиосообраќајот. Путин на владина седница изјави дека вработените треба да заборават на Новогодишните празници и секој што е надлежен за состојбите треба да остане на работа.
XS
SM
MD
LG