Достапни линкови

Основачот на Викиликс ќе пишува книга


Џулијан Асанж, основачот на Викиликс
Основачот на Викиликс Џулијан Aсанж постигна договор со една американска издавачка куќа да напише книга за својот живот. Се очекува Асанж да го достави ракописот за печатење следната година, но се уште не е прецизиран даумот кога книгата ќе биде печатена. Асанж на пошироката јавност и стана познат по објавувањето на документи на американската тајна служба.
XS
SM
MD
LG