Достапни линкови

Палестинската организација Хамас му се заканува на Израел


Палестинската милитантска група Хамас се закани со насилство против Израел доколку тензиите не се намалат долж границата меѓу Израел и Појасот Газа. Ова предупредување следува откако синоќа изралески воени авиони нападнале неколку цели во Појасот Газа при што загинаел двајца припадници на Хамас.Потпаролот на Хамас Абу Обеида изјави дека ќе реагираат агресивно на напдите и дека Иразел„ си игра со оган“.
XS
SM
MD
LG