Достапни линкови

Талибанци извршиле напад во Авганистан


Германската влада соопшти дека еден Германец загина при напад на Талибанци во Авганистан. Во соопштението е наведено дека нападот бил извршен вчера врз комбе во кое се возеле 4 лица кога бил отворен огнот. Германскиот државјанин бил вработен во германска банка за развој како консултант за изградбата на патишта. Талибанците ја презеле одговорноста за нападот. Во Авганистан има 4 500 германски војници.
XS
SM
MD
LG