Достапни линкови

Ирачанец ја убил ќерката која сакала да биде бомбаш самоубиец


Еден ирачанец ја убил неговата 19 годишна ќерка откако дознал дека таа била регутирана од Ал Каеда за бомбаш самоубиец. Ова денеска го соопшти ирачката полиција која требало да ја уапси девојката за вмешаност со Ал Каеда. Нејзиниот татко им изјавил дека пред еден месец ја убил и им го покжал местото каде што ја погребал.
XS
SM
MD
LG