Достапни линкови

Анархистичката федерација ја презема одговорноста за нападите во Италија


Италијанска анархистичка група ја презема одговорноста за двата бомбашки напади во амбасадите на Швајцарија и Чиле во Рим. Неформалната анархистичка федерација призна дека стои зад нападите преку натпис прикачен на облеката на еден од двајцата загинати во експлозиите. Методологијата на наппадот е слична со онаа во инцидентите во Грција кога преку пошта бера испратени пакет – бомби до дипломатски претставништва во Атина.
XS
SM
MD
LG