Достапни линкови

Северна Кореја е подготвена за „Света војна“


Воена вежба на Јужна Кореја
Севернокорејскиот министер за одбрана Ким Јонг Чун изјави дека војската е подготвена да влезе во „света војна“ ако треба со употреба на нуклеарна одбрана.Тој оцени дека Јужна Кореја сака да испровоцира конфликт. Министерот Јонг денеска повтори дека Јужна Кореја се подготвува за војна со воените вежби што ги спороведува.
XS
SM
MD
LG