Достапни линкови

Милошоски: Во 2011 - фокус на јавната администрација


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски
Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Молошоски изјави дека наредната година фокус на реформите ќе биде јавната администрација и нејзнина професионализација и компетентнотс. Тој по денешната средба со коалиционите партнери на владечката партија ВМРО-ДПМНЕ изјави дека меѓу дрроготе на средбата арзговарале и за спорот со името.Милошсоки изјави дека Грција треба да го споделува истиот интерес како Македонија околку прашањето за името за што поскоро да се приближат ставовите и да се очекува напредок. Тој додаде дека не зависи се од македоската страна и дека прагматичноста од страна на Атина е дилема што се уште не е одговорена.
XS
SM
MD
LG