Достапни линкови

Загина британски војник во Авганистан


Британското министерство за одбрана соопшти дека еден британски војник загинал при експлозија на бомба во јужен Авганистан.Во соопштението е наведено дека војникот загинал за време на патролирање во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG