Достапни линкови

Најмалку 4 војници загинале во Авганистан


Воениот центар во Кундиз, Авганистан
Авгнистанските власти соопштија дека денеска бунтовници го нападнале Центарот за воено регрутирање во северниот дел на Авганистан. Во соопштението е наведено дека најмалку 4 авганистански војници се убиени при обидот на бунтовниците да ја преземат контролата на еден дел од зградата.

Во меѓувреме бил нападнат и началникот на локалната полиција во Кундуз.
XS
SM
MD
LG