Достапни линкови

САД ги дематираат тврдењата на Викиликс


Американското министерство за одбрана ги отфрли наводите дека човекот кој работел во тоа министерство, а е осомничен за истекување информации во Викиликс бил злоставуван во затвор во близина на Вашингтон каде што очекува судски процес. Во извештаите се наведува дека Бредли Менинг дневно минувал 23 часа во самица од шест квадратни метри. Според министерството, тој ги уживал истите права како и другите затвореници.
XS
SM
MD
LG