Достапни линкови

ЕУЛЕКС: нема докази за операции со човечки органи во Жолтата Куќа


Истражителите и обвинителите на ЕУЛЕКС за воени злосторства го истражија таканаречениот случај Жолта куќа, но не најдоа докази и факти кои би докажале дека на таа локација се вршела трансплантација или операција на човечки органи.
Ова за РСЕ го изјави портпаролот на ЕУЛЕКС Кристина Херодес.
Таа, при тоа, рече дека ЕУЛЕКС засега нема податоци дека во таа куќа се вршел некаков друг вид криминал.
XS
SM
MD
LG