Достапни линкови

По грешка убиени 4 авганистански војници


Пилоти на НАТО во Авганистан по грешка убиле четворица авганистански војници, мислејќи дека станува збор за исламски екстремисти. Авганистанското министерство за одбрана прецизира дека загинатите војници биле дел од патролата која во изминатата ноќ вршела контрола во јужната провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG