Достапни линкови

Две експлозиии на бомби во Ирак


Ирачката полиција денеска соопшти дека најмалку 6 лица загинале при два одделни инциденти во Ирак. Во првиот иницент при експлоиозија на бомба загинале 4 лица, а 17 се ранети североситочниот дел на Багдад за време на шиитеки верски обред. Вториот инцидет се случил во пред домот на владинин функционер загинале една жена и нејзината ќерка при експлозија на бомба.
XS
SM
MD
LG