Достапни линкови

Билд: Шведска избегна катастрофа


Шведскиот министерот за надворешни работи Карл Билд денеска изјави дека Стокхолм избегна катастрофа по вчерашниот неуспешен обид за терористички напад. При двете експлозии во центарот на градот едно лице загина а две се ранети. Полицијата претпоставува дека жртвата е бомбаш самоубиец поради претходно испратеното предупредување за теристички напади. Во предупредувањето што било испратено до шведска новинаска агенција се повикуваат „муџахедините во Европа “ да се одмаздат поради како што се вели во пораката, војната против исламот.
XS
SM
MD
LG