Достапни линкови

Експлодира бомба во Индија


При експлозија на бомба во светиот индиски град Варанаси загина едно дете и десетина луѓе се ранети. Индиските власти соопштија дека меѓу ранетите има и туристи. Новинските агнеции јавуваат дека во градот се порнајдени и две неекплодирани бомби. Исламистичка милитантска група презема одговорност за терористичкиот напад.
XS
SM
MD
LG