Достапни линкови

Арапските лидери бараат дипломатско решение од Иран


Лидерите на арапските земји кои се американски сојузници со голема загриженост ја набљудуваат состојбата со иранската нуклеарна програма.Ова е заклучено на крајот на дводневниот самит во Абу Даби.
Лидерите на Бахреин, Кувајт, Омар, Саудиска Арабија,Катар и Обединетите Арапски Емирати бараат од Техеран да го реши проблемот мирно регионот да биде ослободен од оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG