Достапни линкови

Индија и Пакистан во „виртуелна војна“


Хакерите од Индија и Пакистан започнаа таканаречена виртуелна војна. Локалните медиуми во Индија јавуваат дека таканаречена Пакистанската сајбер армија вчера извшила софтверски напад врз индиското федерално биро и оставила предупредувачка порака до индиските хакери.
Денеска индиските хакери го возвратиле ударот со тоа што го нападнале сајтот на пакистанската регулаторна комисија за нафта и гас.
XS
SM
MD
LG