Достапни линкови

Во Македонија поплави од помал обем во тетовски регион


Изутрината река Вардар се излеа во реонот на селото Раотинце како последица на големите и силните врнежи од дожд изминативе два дена.
Според информациите на локалната самоуправа, зафатени се 15 тина куќи а поплавено е и полето. Овој реон беше зафатен од поплави и во април годинава.
Од Регионалниот центар за управување со кризи во Тетово информираат дека се уште се работи на воспоставување на железничкиот сообраќај кон Кичево по вчерашната поплава на пругата кај село Порој.
XS
SM
MD
LG