Достапни линкови

Поплави и во Босна и Херцеговина - Дрина поплави дел од Бјелина


Делови на Босна и Херцеговина и натаму се соочуваат со поплави.
Реката Дрина ноќеска поплавила дел од Бјелина.
Според податоците на Цивилната заштита, на подрачјето на оваа општина биле поплавени 1200 куќи, а се очекува овој број да расте.
XS
SM
MD
LG