Достапни линкови

Шумски пожар во Израел, 40 загинати


Против-пожарни авиони од Велика Британија, Јордан, Грција и Бугарија се испартени во Израел за да помогнат во гаснењето на големиот шумски пожар во близина на градот Хаифа, во кој досега загинаа 40 лица. Најавено е дека ќе пристигне помош и од Русија, Турција, Кипар и Франција. Овој најголем пожар досега во Израел најнапред избувнал во една дива депонија.
XS
SM
MD
LG