Достапни линкови

Британците не сакаат шпионски летови на ЦИА од нивни бази


Британските власти наводно им се пожалиле на американски дипломати поради тоа што за тајните американски шпионски летови се користеле британски воени бази во странство. Ова го покажуваат документи на американската амбасада во Лондон од 2008 година, кои ги објави интернет страницата Викиликс. Лондон побарал од САД да бара дозвола за користење на базите.
XS
SM
MD
LG