Достапни линкови

Самитот на ОБСЕ зад затворени врати


Делегатите на самитот на ОБСЕ во Астана денеска се обидуваат да донесат акционен план со кој треба да се зацврсти улогата на безбедносната организација во иднина. По неколку часови одржување на состанокот зад затворени врати, лидерите се уште не се договориле за финалната декларација. Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев, постојано ја презакажува прес конференцијата најавена по завршувањето на самитот.
XS
SM
MD
LG