Достапни линкови

Во Казахстан завршува самитот на ОБСЕ


Во Казахстан денеска завршува самитот на ОБСЕ на кој се очекува да биде донесен акционен план.
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон побара ОБСЕ повеќе да се ангажира во Авганистан.
Според рускиот Претседател Дмиртиј Медведев, пак ОБСЕ го губи потенцијалот и треба да ја корегира својата работа.
Ова е за прв пат самит на ОБСЕ да се одржува во бивша советска република.
XS
SM
MD
LG