Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Киргистан


Американската државна секретарка Хилари Клинтон се сретна со киргистанската претседателка Роза Отунбаева и други киргистански функционери во главниот град на земјата Бишкек. Клинтон пристигна во Киргистан, откако присуствуваше на самитот на ОБСЕ во соседен Казахстан. Самитот завршува денеска.
XS
SM
MD
LG