Достапни линкови

Дезертиран полицаец уби 6 војници на НАТОн во Авганистан


Човекот во полициска униформа што денеска уби 6 припадници на НАТО е дезертиран полицаец соопштија авганистанските власти. Во соопштението на НАТО се вели дека нападоте се сличил за време на воена вежба во источниот дел на Авганистан при што и напаѓачот е убиен. Од мисијата ИСАФ се уште не ја откриваат националноста на убиените војници од НАТО.
XS
SM
MD
LG