Достапни линкови

Човек во полициска униформа убил војници на НАТО во Авганистан


НАТО соопшти дека човек во полициска униформа убил 6 припадници на алијансата за време на воена вежба во источниот дел на Авганистан. Во соопштението е наведено дека при инцидентот и напаѓачот е убиен. Од мисијата ИСАФ се уште не ја откриваат националноста на убиените војници од НАТО.
XS
SM
MD
LG