Достапни линкови

ТВ А1 под полициска блокада?


На интернет страна на А1 Телевизија е објавено дека Телевизијата била под полициска опсада. Според А1, група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, доцна попладнето ја блокирале А1 Телевизија и не дозволувале влез и излез.
Без објаснување и без покажан налог, спротивни на сите закони, сите новинари на А1 Телевизија и снимателите, се оневозможени да работат и забранета им е слободата на движење, објави оваа македонска телевизија
XS
SM
MD
LG