Достапни линкови

Муслиу ќе биде задржан 8 дена во притвор


Поранешниот вработен во Државната служба за безбедност, Хисен Муслиу доби 8-дневен притвор под сомнение дека фалсификувал досијата на соработници на тајните служби. Полицијата го притвори Мусли во Тетово пред два дена. Според соопштението на МВР при претрес на неговиот дом биле пронајдени документи од 4-те досија кои излегоа во јавноста за политичари од редовите на ДУИ.
XS
SM
MD
LG