Достапни линкови

3-ца загинати, 25-мина повредени од експлозија на бомба во Авганистан


Најмалку 3-ца цивили загинале, а 25-мина биле повредени при експлозија во источната авганистанска провинција Лагман. Бомбата, поставена на велосипед била aктивирана при контрола на еден полициски контролен пункт. Потоа експлодирала уште една бомба од која биле повредени уште три лица.
XS
SM
MD
LG