Достапни линкови

Избор на ново раководство на ЗНМ


Здружението на новинари на Македонија денеска, на Изборно собрание што ќе се одржи на Скопски саем, ќе избира ново раководство - претседател, Управен и Надзорен одбор, како и Совет на честа.
Мира Костиќ од Македонско радио, Назим Рашити од Би-Би-Си, Насер Селмани од „Вест“ и Аљоша Симјановски од МТВ се кандидати за прв човек на ЗНМ.
XS
SM
MD
LG