Достапни линкови

12 лица загинале при пад на индиски хеликоптер


Индиската војска соопшти дека транспортен хеликоптер денеска се урнал во близина на границата со Кина при што загинале сите 12 членови на екипажот. Се прецизира дека леталото се урнало на територијата на Индија и се исклучува секаква вклученост на кинеските сили во инцидентот.
XS
SM
MD
LG