Достапни линкови

Пијан скопјенец пукал сред ул. „ Македонија“


Во строгиот центар на Скопје, на улица „Македонија“ синоќа 38 годишен човек испукал неколку куршуми во воздух. При инцидентот нема ранети. Од министертвото за внатрешни работи соопштуваат дека вооружениот човек е приведен поради предизвикување на општа опасност. Се претпоставува дека приведениот бил под дејство на алкохол кога почнал да пука.
XS
SM
MD
LG