Достапни линкови

Предупредување и до БиХ од Брисел за укинувањето на визите


Претставници на Европската Унија ги повикаа босанските власти да ги информираат своите граѓани дека укинувањето на визите за патување во земјите на Унијата не значи и дека можат неограничено да останат таму. Доколку има масовно прекршување на правилата за патување без визи, Брисел се заканува дека повторно ќе ги воведе.
XS
SM
MD
LG