Достапни линкови

Руските новинари бараат заштита од Медведев


Руските новинари го зголемуваат притисокот врз претседателот Дмитриј Медведев за расветлување на случајот со новинарот Олег Кашин, кој беше претепан во саботата и се наоѓа во кома. Во отворено писмо на насловната страница во весникот Комерсант, новинарите бараат подобра заштита, при што се наведува дека само во оваа година во Русија се убиени 8-мина новинари.
XS
SM
MD
LG