Достапни линкови

ЕК ја критикува Турција за лошите односи со Кипар


Во последниот извештај за напредокот на Турција од Европската Комисија кој ќе биде објавен на 9 ноември, се истакнува дека Анкара мора да направи „ значајни реформи“ во областа на човековите права и слободи и да ги нормализира односите со Кипар, јавуваат турските медиуми. Анкара се повикува да ги отвори своите пристаништа и аеродроми за Кипар, односно да се почитува протоколот донесен 2005-та година.
XS
SM
MD
LG