Достапни линкови

Авион се урна во Пакистан, нема информации за жртви


Авион со 20 патници наводно се урна денеска во Пакистан, сооппштија тамошните власти. Леталото се урнало недолго по полетувањеето од градот Карачи. Се верува дека авионот бил во сопственост на нафтена компанија. Несреќата најверојатно настанала поради технички проблеми со еден од моторите.
XS
SM
MD
LG